fbpx
Bereikbaar 24/7 +31-652 - 348 - 500

Weer en Klimaat Mijas Costa

Wat voor weer is het nu

Weer en Klimaat Mijas Costa

Het weer en klimaat in Mijas Costa is een heerlijk Mediterraans klimaat. Zoals de naam Costa del Sol al doet vermoeden heeft deze zuidelijke kuststreek het grootste aantal zonuren van Spanje. In de zomermaanden ligt de gemiddelden temperatuur rond 29°C op de dag.  In de zomer is zon gegarandeerd en valt er nauwelijks regen. Wanneer de wind vanuit het zuiden komt dan kan de temperatuur op sommige zomerdagen nog verder oplopen. Het is frisser in de wintermaanden met temperaturen van gemiddeld 17°C en dan is het ook wat natter. In het voor- en najaar zijn de temperaturen aangenaam met een gemiddelde van circa 20°.  Wanneer u het achterland in gaat moet u rekening houden met lagere temperaturen.

Maximum

In juni is de gemiddelde dagtemperatuur maar liefst 27°C. In juli en augustus 31°C, de warme maanden blijven lang aan want zelfs in in oktober is de gemiddelde temperatuur nog 23°C. In mei is de gemiddelde dagtemperatuur al gauw 24°C. Pas in november zakt de temperatuur tot 19°C gemiddeld overdag.

Regen

Er valt gelukkig relatief weinig regen in Mijas Costa. In juni tot september zijn dit er maar gemiddeld 2 dagen per maand.

Klimaattabel Mijas Costa

Gem.temp dag
in °C
Gem.temp nachts
in °C
Dagen neerslag

per maand

Temperatuur van
het zeewater
in °C
Januari1781017
Februari189916
Maart1910716
April2111616
Mei2414417
Juni2717220
Juli2920122
Augustus3221122
September3018322
Oktober2315820
November19121018
December1691117

You must be logged in to post a comment.